انتشار: شنبه, 27 آذر 0
بازدید: 106
تعداد نظرات:0
لینک کوتاه:

 

کتابخانه نرم افزاری FMRIB که به اختصار FSL نامیده می شود، یک کتابخانه نرم افزاری است که شامل تجزیه و تحلیل تصویر و ابزارهای آماری برای داده های تصویربرداری مغزی MRI عملکردی، ساختاری و انتشاری است.

FSL هم به عنوان باینری های از پیش کامپایل شده و هم به عنوان کد منبع برای رایانه های اپل و رایانه شخصی (لینوکس) در دسترس است. به صورت رایگان برای استفاده غیرتجاری در دسترس است

نصب FSL

برای نصب نرم افزار FSL در محیط لینوکس باید ابتدا پیشنیاز پایتون را نصب کنید. در محیط های لینوکسی این پیش نیاز به صورت پیشفرض نصب شده است.

سپس فایل fslinstaller.py را نصب کنید.

در مرحله بعدی وارد مسیری که فایل قرار دارد بشوید و دستور زیر را در محیط ترمینال اجرا کنید

Python fslinstaller.py

 

با این دستور در واقع به لینوکس گفته می شود که دستوراتی که در فایل بالا نوشته شده است به کمک مفسر پایتون خط به خط اجرا شود. 

در ضمن اجرای دستورات مختلف ، سوالاتی پرسیده می شود که باید به آن ها پاسخ داده شود. 

سوال اول) کجا میخواهید fsl نصب شود؟  به صورت پیشفرض مسیر /usr/local/fsl انتخاب شده است. با زدن اینتر این مسیر به عنوان مسیر نصب انتخاب میشود. هر چند میتوان با نوشتن مسیر مطلق جدید ( مسیر مطلق به مسیری گفته می شود که از root سیستم شروع شود) مسیر نصب را تغییر داد.

بعد از پاسخ به این سوال فایل نصبی شروع به دانلود می کند. حجم فایل دانلود شده حدود 4 گیگ هست و بستگی به سرعت نت ، زمان دانلود کامل فایل متغیر است.

 

 


  هشتگ ها:    

رویدادهای امروز

دسته بندی

English