دانلود نرم افزار شبیه ساز راکتور به همراه آموزش ویدئویی


https://partoyar.com/uploads/media/لوگو سایت پرتویار
انتشار: سه شنبه, 20 آبان 99
بروزرسانی:پنجشنبه, 13 آذر 99
تعداد مشاهده: 90
تعداد نظرات:0
لینک کوتاه:
  دسته بندی:     راکتورهای هسته ای   


نرم افزار های شبیه ساز راکتور، کمک بزرگی در درک روش کار راکتورهای هسته ای می کنند. در این مقاله نحوه کار نرم افزار شبیه ساز راکتور به همراه اصل نرم افزار آماده شده است.

این شبیه ساز راکتور هسته ای یک ابزار آموزشی تعاملی مختصر برای کسانی است که علاقه مند به درک اساسی از عملکرد داخلی راکتور شکافت هسته ای هستند. این مقاله مفاهیم واکنش های زنجیره ای ، نوترون های سریع و آهسته ، مایعات تعدیل کننده و برخی روش های کنترل واکنش هسته ای را پوشش می دهد.

برای جلوگیری از حواس پرتی کاربر با جزئیات غیرضروری ، این شبیه سازی شامل تولید انرژی گرمایی نیست و فقط با هسته راکتور سروکار دارد - سایر اجزای مورد استفاده برای تبدیل انرژی گرمایی به انرژی الکتریکی ، مانند توربین ، نادیده گرفته می شوند.

 

روش کار با نرم افزار

Add Neutron Source

با فشار دادن این دکمه ، جسمی اضافه می شود که به طور مداوم نوترون های سریع ساطع می کند. دوباره آن را فشار دهید تا جسم خارج شود. نوترون های سریع قبل از استفاده برای شکافت ، باید کند شوند. این کار توسط کند کننده انجام می شود که در این حالت آب معمولی است.

Control Rods

تاکنون واکنش ما چندان موفق نبوده است. نوترون های سریع توسط منبع نوترون ساطع می شوند ، سرعت آنها به نوترون های کند (یا "حرارتی") کاهش می یابد ، اما پس از آن بیشتر از بین می روند. زیرا میله های کنترل هنوز پایین آمده اند.میله های کنترل برای کنترل واکنش با جذب نوترون های کند قبل از تماس با میله های سوخت استفاده می شوند.میله های کنترل را با استفاده از دکمه های پیکان یا با تایپ کردن یک درصد در جعبه متن در بخش "کنترل میله" بالا ببرید. اکنون ، نوترون های کندتر با میله های سوخت تماس گرفته و شکافت را انجام می دهند.در این مرحله ، شما احتمالاً یک واکنش زنجیره ای انجام داده اید. سعی کنید منبع نوترون را از بین ببرید ، و واکنش باید به تنهایی ادامه یابد.

Simulation Speed

می توانید سرعت شبیه سازی را با استفاده از این لغزنده تنظیم کنید تا جزئیات را در حرکت آهسته مشاهده کنید یا واکنش را با سرعت بسیار بالاتری مشاهده کنید.

اسکرام

SCRAM مخفف کلمه "Safety Control Rod Ax Man" است. در اولین آزمایش های راکتور هسته ای ، میله های کنترل توسط طناب به حالت تعلیق درآمده و در مواقع اضطراری این طناب ها قطع می شوند و باعث می شوند که میله های کنترل دوباره در جای خود قرار بگیرند.

بدیهی است که ما از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده ایم ، اما این اصطلاح امروز نیز استفاده می شود.

با فشار دادن دکمه میله های کنترل به پایین ترین حالت خود می رسند ، که به کاهش سرعت و در نهایت متوقف شدن واکنش کمک می کند.

استفاده از میله های کنترل به منظور محدود کردن واکنش مهم است ، زیرا تولید بیش از حد انرژی می تواند منجر به ذوب شدن شود. اگر آنها خیلی گرم باشند ، اجزای راکتور به معنای واقعی کلمه ذوب می شوند. به خطر انداختن این موانع می تواند به طور بالقوه خطرات زیست محیطی قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

Remove Moderator

این دکمه را فشار دهید تا مایعات کند کننده تخلیه شود. مشاهده خواهید کرد که نوترون های سریع دیگر به نوترون های کند تبدیل نمی شوند و باعث می شوند واکنش خیلی سریع متوقف شود.

 

دانلود این مقالهمحدودیت در دسترسی

برای مشاهده کامل این قسمت وارد سایت شوید

ورود عضویت

  شبکه های اجتماعی

در شبکه اجتماعی اینستاگرام هر روز تخفیف داریم. آکادمی پرتویار در اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان این تخفیف ها قرار بگیرید

گروه تلگرامی مونت کارلو با بیش از 400 عضو مخصوص پاسخ به سوالات شما عزیزان است

از طریق واتس آپ با ما در تماس باشید

میخوای کد نویسی را حرفه ای یاد بگیری ؟ کلیک کن!

  جستجو

تلفن تماس

برای مشاوره- درخواست کارگاه و ... با شماره 09372846654 تماس بگیرید

  پنل کاربری

ورود عضویت

سیستم مدیریت درمان پرتویار

یک سیستم قوی و جامع برای مدیریت فرآیند های درمان در

  • مدیریت بیماران
  • مدیریت کاربران و پرسنل
  • سیستم گزارش گیری
  • ایجاد صورتحساب بیماران
بیشتر بخوانید

  دسته بندی


سیستم مدیریت پروژه پرتویار

یک سیستم قوی برای مدیریت کارها و برنامه های شخصی و سازمانی

دارای قابلیت تعریف پروژه، کار، مدیریت اشخاص، مدیریت درآمد ها

بیشتر بخوانید