اشتراک گذاری پوشه بین ویندوز و ویرچوال باکس


https://partoyar.com/uploads/media/ویرچوال باکس  virtual box
انتشار: جمعه, 18 مرداد 98
بروزرسانی:دوشنبه, 24 خرداد 0
قیمت: 0 0 تومان
تعداد مشاهده: 1476
تعداد نظرات:0
لینک کوتاه:


مقدمه

در این مطلب از وب سایت پرتویار میخواهم در مورد نحوه به اشتراک گذاری فایل بین فضای مهمان(GUEST ) و فضای میزبان(HOST)  با شما صحبت کنم. اما قبل از بیان بحث بهتر است کمی در مورد مفهوم این دو کلمه توضیحاتی را خدمت شما ارائه کنم.

میزبان یا HOST یک اصلاح است و به سیستم عاملی گفته می شود که درون آن سیستم های مجازی سازی وجود دارد و مهمان یا GUEST به سیستم عاملی که روی ویرچوال باکس نصب می شود گفته می شود. به عنوان مثال فرض کنید شما ویندوز 7 روی کامپیوتر خود نصب کرده اید. و روی ویندوز 7 یک ویرچوال باکس نصب کرده اید و حالا روی آن سیستم عامل لینوکس اوبونتو نصب کرده اید. در اینجا مثل این است که اوبونتو مهمان ویندوز شده است.

بپردازیم به ادامه بحث .

ایجاد پوشه در سیستم میزبان

VirtualBox یک نرم افزار مجازی سازی عالی از اوراکل است. من قبلاً مقالات زیادی در باره  VirtualBox نوشتم ، از جمله نحوه نصب اوبونتو در VirtualBox و نحوه اجرای VirtualBox از درایو USB. 

اگر تجربه ای در رابطه با نرم افزار مجازی سازی داشتید ، احتمالاً از VMWare و Hyper-V نیز شنیده اید. من قبلاً Hyper-V را از مایکروسافت برای تبدیل کامپیوتر من به یک ماشین مجازی استفاده کردم و یکی از ویژگی هایی که خیلی دوست داشتم امکان به اشتراک گذاری آسان فایل ها و پوشه ها بین سیستم عامل مهمان و میزبان بود.

در VMWare و Hyper-V ، تمام کاری که باید برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها از سیستم عامل میزبان در سیستم عامل مهمان انجام دهید ، کشیدن و رها کردن بین دسک تاپ است. فوق العاده آسان هنگامی که من به VirtualBox تغییر کردم ، فهمیدم که به اشتراک گذاری پوشه ها در VirtualBox به آسانی کشیدن و رها کردن نیست.

virtualbox share folders

این در ابتدا برای من آزاردهنده بود و مدت زمان کمی طول کشید تا بفهمم دقیقا چگونه این کار را انجام دهم! در این مقاله ، شما را از طریق مراحل اشتراک پوشه ها بین سیستم عامل مهمان و میزبان در VirtualBox ، طی می کنم.

اشتراک بین مهمان و میزبان در VirtualBox

ابتدا ، شما باید  افزونه های  VirtualBox  مهمان را در سیستم عامل مهمان نصب کنید. شما می توانید این کار را با رفتن به Devices  و کلیک کردن بر Install Guest Additions CD image انجام دهید.

 

پس از نصب مجدد و سیستم عامل مهمان شما دوباره راه اندازی شد ، باید یک پوشه مشترک مجازی ایجاد کنید. می توانید با رفتن دوباره به  Devices  و کلیک بر روی Shared Folders – Shared Folders Settings این کار را انجام دهید.

تصویر

حالا روی گزینه Add New Shared Folder کلیک کنید

share files virtualbox

در کادر Folder Path ، روی فلش به پایین و سپس بر روی Other کلیک کنید. در Folder Path  در سیستم عامل میزبان(host ) که می خواهید با سیستم عامل مهمان(guest )  به اشتراک بگذارید ، مرور کنید. در کادر Folder Name ، نام پوشه اشتراکی خود را بنویسید. می توانید پس از راه اندازی مجدد ، پوشه را فقط خواندنی کنید ، به صورت خودکار سوار فعال کنید و پوشه مشترک را دائمی کنید.

تصویر

  OK را کلیک کنید و اگر تصمیم گرفتید آن را دائمی بسازید ، پوشه مشترک به اشتراک گذاشته شده در زیر Machine Folders  ظاهر خواهد شد ، در غیر این صورت تحت Transient Folders نمایش داده می شود.

share folders virtualboxدوباره روی OK کلیک کنید و این پنجره را ببندید. حال کار شما در مسیر مبدا یا همان سیستم عامل مبدا تمام شده است. حالا باید در سیستم مهان کار کنید. این بخش بستگی به نوع سیستم عامل مهمان دارد. پس تنظیمات را بستکی به نوع سیستم عامل مهمان به صورت جداگانانه توضیح میدهیم.

سیستم عامل ویندوز

در صورتی که سیستم عامل مهمان ویندوز باشد به دو صورت می توانید پوشه اشتراکی را مشاهده کنید. از طریق Computer – Network – VBOXSVR یا از طریق پوشه اشتراکیتصویر

 

به نظر من روش دوم بهتر است یعنی پوشه های اشتراکی.

روی پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه  Map Network Drive را انتخاب کنید. 

 

تصویر

در این مرحله باید یک حرف برای نمایش پوشه انتخاب کنید. مطمئن شوید گزینه  Reconnect at login انتخاب شده باشد. سپس گزینه  Finish  بزنید. 

 

تصویر

می توانید همین کار را با نوشتن دستور در محیط command prompt نیز انجام دهید. برای اینکار دستور زیر  را بزنید

net use z: \\vboxsvr\sharename

حتما این نکته را می دانید که باید اسم 
sharename   با اسمی که خودتان انتخاب کرده اید عوض کنید. اما قسمت اول آن نباید عوض شود. وقتی که تنظیمات انجام شد پیام   The command completed successfully  در زیر دستور نوشته شده توسط شما داده می شود. 

تصویر

حالا اگر به  Explorer or My Computer بروید پوشه مورد نظر قابل مشاهده خواهد بود. 

تصویر

مهمانان لینوکس

در  محیط های لینوکس کار راحتر است باید ترمینال را باز کنید و دستورات لازم را در ترمینال وارد کنید. 

mount -t vboxsf -o uid=1000,gid=1000 share /home/gate/share

mount -t vboxsf [-o OPTIONS] sharename mountpoint

نکته: این دستورات با سطح دسترسی root قابل انجام است. برای رفتن به کاربری روت دستور sudo   -i وارد کنید. در مرحله بعد باید پسورد را وارد کنید. توجه شود که پسورد شما در ترمینال تایپ نمی شود. وقتی ورود به root موفقیت آمیز بود علامت جلو نام کاربری شما از $ به # تبدیل می شود

 sharename نام پوشه شما در مسیر مبدا هست و mountpoint  نام پوشه در لینوکس است. این پوشه باید از قبل وجود داشته باشد. به عنوان مثال این پوشه می تواند به صورت /mnt/share باشد.

تصویر

 

 

 

دانلود این مقالهمحدودیت در دسترسی

برای مشاهده کامل این قسمت وارد سایت شوید

ورود عضویت

  شبکه های اجتماعی

در شبکه اجتماعی اینستاگرام هر روز تخفیف داریم. آکادمی پرتویار در اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان این تخفیف ها قرار بگیرید

گروه تلگرامی مونت کارلو با بیش از 400 عضو مخصوص پاسخ به سوالات شما عزیزان است

از طریق واتس آپ با ما در تماس باشید

میخوای کد نویسی را حرفه ای یاد بگیری ؟ کلیک کن!

  جستجو

تلفن تماس

برای مشاوره- درخواست کارگاه و ... با شماره 09372846654 تماس بگیرید

  پنل کاربری

ورود عضویت

سیستم مدیریت درمان پرتویار

یک سیستم قوی و جامع برای مدیریت فرآیند های درمان در

  • مدیریت بیماران
  • مدیریت کاربران و پرسنل
  • سیستم گزارش گیری
  • ایجاد صورتحساب بیماران
بیشتر بخوانید

  دسته بندی


سیستم مدیریت پروژه پرتویار

یک سیستم قوی برای مدیریت کارها و برنامه های شخصی و سازمانی

دارای قابلیت تعریف پروژه، کار، مدیریت اشخاص، مدیریت درآمد ها

بیشتر بخوانید